Yerel Gündem Haber Girişi : 08 Eylül 2023 13:15

Yalova Kent Konseyinden Valiliğe ziyaret 'SU KITLIĞI'

Yalova Kent Konseyi, 'Su Seferberliği Yalova Su Verimliliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı', çalışma dosyasını Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’ ya sundu.

 

Yalova’ya atanan ve Yalova’nın üçüncü kadın valisi olan Dr. Hülya Kaya’yı, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterlik Personeli ile birlikte ziyaret etti.

Yalova Valisi Sayın Kaya, kent konseylerini iyi bildiğini ve önceki dönemde görev yaptığı Pendik’te de kent konseyi ile birlikte ortak çalışmalar yaptığını belirten Yalova Valisi Sayın Kaya, bu süreçte de kent konseyi ile birlikte ortak çalışmalara açık olduğunu ve bundan da memnuniyet duyacağını söyledi.

Valilikle birlikte ortak çalışmalar yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, “Önceki Valimiz Muammer Erol Bey ile birlikte, Valiliğin riyasetinde gerçekleştirdiğimiz “Dirençli Kentler Yalova Çalıştayı” vardı. Yalova’nın ilgili konulardaki tüm paydaşlarını kapsayan iki günlük çalıştay Yalova için verimli bir çalışma oldu. Yürütme Kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte de, yeni dönemde yeni bir çalışmaya imza atmak istiyoruz. Yakın çağımızın en büyük sorunlarından biri olan “Su Kıtlığı” konusunu önemsiyoruz. Hem Türkiye’nin hem de kentimizin ilgili sorun dâhilinde kırmızı hatta yer aldığını çok iyi biliyoruz. Bu nedenle de, bu konu hakkında, önceden yaptığımız gibi, ilgili kurum ve kuruluşları kapsayacak şekilde çalışma yapmak istiyoruz” dedi.

Yalova Kent Konseyi, önceki dönemlerinde yapılan çalışmaların sonuç raporlarının tamamını ve Su Seferberliği Yalova Su Verimliliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı, çalışma dosyasını, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’ ya arz etti. Su konusuyla ilgili olarak ortak çalışma yapılması kararı alındı. Heyet hatıra fotoğrafı çektirerek, ziyaretlerine son verdi.