Yerel Gündem Haber Girişi : 11 Eylül 2023 18:30

YALOVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, TEMEL TIP EĞİTİMİNE BEYAZ ÖNLÜKLERİYLE BAŞLADILAR

YALOVA ÜNÜVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖGRENCİLERİ, EĞİTİME BAŞLADI..

 

Haber/Hanife CÖMEZ

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucunda Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen ve Yalova Üniversitesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasındaki anlaşma doğrultusunda temel tıp eğitimini, Bursa Uludağ Üniversitesi'nde alacak olan 51 öğrenci, bu özel günlerinde beyaz önlüklerini giyerek hekimlik yolundaki ilk adımlarını attılar.

 

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, temel tıp eğitimlerine başlamak üzere Bursa Uludağ Üniversitesinde düzenlenen Beyaz Önlük Töreni'nde bir araya geldi. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca ile birlikte törene katıldı. 

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucunda Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşen ve Yalova Üniversitesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasındaki anlaşma doğrultusunda temel tıp eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesinde alacak olan 51 öğrenci, bu özel günlerinde beyaz önlüklerini giyerek hekimlik yolundaki ilk adımlarını attılar.