Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
eğitim

YALOVA ÜNİVERSİTESİN’DEN CÜBBE GİYME TÖRENİ


Yalova Üniversitesi Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2023-2024 Akademik Yılı Açılış ve Cübbe Giyme Töreni gerçekleşti..

Yalova Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı açılış töreni, Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 26. Dönem AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Baro Başkan Vekili Av. Berk İşcan, Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, üniversitemiz akademik ve idari personeli, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

2023-2024 akademik yılı açılış ve cübbe giyme töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Sorumluluklarımızın farkındayız. Türkiye Yüzyılına yakışan yatırımlar ve akademik perspektifle geleceğe odaklanacağız” dedi. Akademik açılış töreninde ilk dersi İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu verdi. “Gazze Dersleri” başlıklı konuşmasında “21. Yüzyılda korkunç bir soykırıma şahitlik ediyoruz diyen Rektör Hacısalihoğlu, “Dünyanın en saygın üniversiteleri Siyonist lobilerin baskısı altında. Gazze ise tüm dünyaya insanlık dersi veriyor” şeklinde konuştu.

“Geleceği Şekillendireceğimiz Bir Dönem Olacak..”
Türkiye Yüzyılına yakışan yatırımlarla yaşayan kampüs hedefi doğrultusunda çalışmayı sürdüreceklerini dile getiren Prof. Dr. Bahçekapılı, “Cumhuriyetimizin 100, üniversitemizin 15. yaşını kutladığımız bu sene, geleceğe odaklanarak geleceği şekillendireceğimiz bir dönem olacak. İmzalanan protokollerle kamu sanayi iş birliği için çalışmalarımıza devam ederek Yalova ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Açılış konuşmasında Gazze’de yaşanan işgale de dikkat çeken Prof. Dr. Bahçekapılı, “Sorumluluklarımızın farkındayız. Şimdi susarsak bundan sonra kimse konuşamaz. İki yüzlü bu düzeni lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarının yanında olduğumuzu haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Gazze Yeryüzüne İnsanlık Dersi Veriyor..”

“Gazze Dersleri” başlıklı açılış konuşması için sahneye gelen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise Gazze’nin yeryüzüne insanlık dersi verdiğini söyleyerek, “Bizim payımıza düşen onların tarihe not düştükleri derse tercüman olmaktır” dedi.

Yirmi birinci yüzyılda tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım gerçekleştiğini dile getiren Prof. Dr. Hacısalihoğlu, “Dünyanın en saygın üniversiteleri Siyonist lobilerin baskısı altında. İsrail, Gazze ile sınırlı kalmayacak bir işgal planını devreye sokmak istiyor. Bizim güvenlik sınırlarımız ulusal sınırlarımızla asla sınırlandırılamaz. Bu bilinçle hareket etmek zorundayız. Bugün Türkiye, yaptıklarıyla tam bağımsızlık mücadelesi vermektedir” şeklinde konuştu. Açılış dersinin sonunda Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya tarafından hediye takdim edildi.


“Akademik, İdari Personel ve Öğrenci Başarıları Ödüllendirildi..”

Akademik Yıl Açılış Töreni, 2022 yılında fen, sosyal ve sağlık alanlarında üniversitemiz genelinde akademik teşvik puanı en yüksek öğretim elemanlarına teşekkür belgelerinin sunulmasıyla devam etti. Akademik Google verileri doğrultusunda üniversitenin en çok atıf alan öğretim üyelerine teşekkür belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tarafından verildi. Ulusal-uluslararası çeşitli projelerde başarı gösteren öğretim elemanlarına teşekkür belgelerini ise İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel verdi.

Törende ayrıca, üniversitenin idari birimlerinde üstün performans gösteren personeline Üniversite Genel Sekreter Vekili Yalçın Tokay tarafından teşekkür belgeleri verilirken, sosyal duyarlılık örneği göstererek eğitim hayatlarında başarılar elde öğrencilere ise teşekkür belgeleri Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk tarafından verildi. Akademik Yılı Açılış Töreni, 2022-2023 yıllarında profesör, doçent ve doktora öğretim üyeleri unvanlarını alan öğretim elamanlarına cübbe giydirme seremonisi ile sona erdi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT