Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Yalova’da KENT SÖYLEŞİLERİ, başladı!

Yalova Belediyesi Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu kapsamında ‘Kent Söyleşileri’ adı altında programlara başladı..

Yalova’nın tarihini ve insanını anlamak için atılan en güzel adım, ‘Kent Söyleşileri’ oldu.

Yalova Kent Müzesi’nde gerçekleşen ‘Kent Söyleşileri’ programında Yalova’nın dünü ve bugünü konuşuldu.

Moderatörlüğünü Ali Çolakoğlu’nun yaptığı söyleşi; emekli öğretmen Abdurrahman Gezer ve eski İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Bozoğlu’nun keyifli sohbetiyle gerçekleşti. Kent söyleşilerinin ilk programına Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yalova’nın eski anları, bayramları, öğrencilik yılları Gezer ve Bozoğlu tarafından anlatıldı.

Birbirimizin omuzuna dokunmaya özlemişiz..
Ali Çolakoğlu, “Yalova Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin 100.yılında 100 etkinlik diye yola çıkıldığını öğrendiğimizde Başkan Mustafa Tutuk’tan talebimiz oldu. Spordan, kültürden sanata akla gelen ne varsa Yalova ile ilgili anlarda kalan anıları bu söyleşilerde buluşturacağız. Sık sık o eski Yalova’yı özlediğimizi söylüyoruz. O eski Yalova’nın içerisinde ne olduğunu bu söyleşilerde anlatacağız.  İz bırakanlar unutulmaz diyoruz. Yalova’da iz bırakan iki değerli konuğumuz var” ifadelerini kullandı.

Asırlık Çınar Gezer, “Yalova Bir Başka…”

Kendini bu şehre adadığını söyleyen Abdurrahman Gezer, “Yalova’ya 1949’da adım attım. Birkaç tane bina ve 2 ticari taksi vardı. Gençliğimi ilk yıllarını burada geçirdim. Evlendim evlendikten sonra Yalova benim vatanım oldu. 2015 yılında Balıkesir’de köy enstitüleri toplantısı oldu. Anadolu’da 81 ilin temsilcileri orada toplandı. İdareciler il sırasına göre isimler okunacak. İlin adı okununca gelen temsilci buradayım desin dediler. Yalova alfabenin sonunda. Herkes okundu sıra bana geldi. “Abdurrahman Gezer Yalova” dediğimde herkes dönüp bana baktı. Sordum başkana neden bana baktılar dedim. Yalova, Atatürk’ün şehri ya onun için dedi. Nasıl gururlandım anlatamam. İşte o günden sonra Yalova benim vatanım! Yalova için canımı veririm. Yalova bir başka” dedi.

Başkan Mustafa Tutuk ise, “Cumhuriyetin 100.yılında böyle bir söyleşide buluşmak eski Yalova’yı konuşarak geçmişe yolculuk yapmak, tarihimizi sizlerden dinlemek çok önemli. Ne mutlu ki bugün bir aradayız. Kıymetli hocalarıma programımıza geldikleri için teşekkür ediyorum. Yalova sizlerle güzel” şeklinde konuştu.

Program sonunda geleneksel yöntemlerle hazırlanan ‘Yalova Kağıdı’ konuklara takdim edildi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT