Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

Yalovalı kadınlar Atatürk’e mektuplarını sundu

Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği, 100 kadından 100 mektupla Anıtkabir’i ziyaret etti.

KATFA-DER yönetimi Yalova’da çeşitli mahalle ve köylerde yaşayan kadınlarla Ankara’ya bir program düzenledi.

Hayatlarında ilk kez Türkiye Büyük Millet MMeclisi’ne ve Anıtkabir’e giden kadınlarla yola çıkan dernek yönetimi önemli bir projeye imza attı.

Çeşitli köy ve mahallelerden katılan kadınlar, kendi köy ve mahallelerindeki kadınların Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e duygularını anlattığı mektuplarla yola çıktılar.

100’üncü yılda 100 mektup..

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaretle, Yalova’nın ilk kadın milletvekili olan Meliha Akyol’u mecliste ziyaret eden kadınlar, Ahmet Büyükgümüş ve Tahsin Becan’ın da misafiri oldu.

Derneğin gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında bilgiler veren Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Başkanı Nurten Anıl’a vekillerden tam destek geldi.

“Atamıza bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunmak isterim.”

Kadınların yaşadıkları heyecanı hiçbir kelimeyle anlatılmayacağını ifade eden Başkan Nurten Anıl, “Mutluluk, Kıvanç hepsi birbirine karışmıştı. Kadınlarımız, Cumhuriyetin 100’üncü yılında Yalova’nın İlk kadın milletvekili dahil 3 vekilimiz ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Sormak istedikleri soruları sordular gerekli cevapları aldılar. Tüm milletvekillerimize göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederiz. Harika bir program hazırlanmıştı.

Sayın Meliha Akyol biz kadınlara tüm meclisi gezdirdi. Mecliste ikram edilen öğle yemeğinden sonra atamızın huzuruna heyecan dorukta çıktık.

Yanımızda götürdüğümüz 100 mektubu gerekli mercilere bırakarak, atamızın kenti Yalova’da yetişen Atatürk çiçeğimizden oluşturduğumuz buketimizi mozoleye büyük bir onur ve şerefle sunduk.

Cumhuriyetimizin kazanılması için doğa üstü mücadele veren atamız ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Onlar olmasa şimdi kim bilir kimlerin esareti altında şeref ve hasiyetimiz olmadan yaşamaya çalışacaktık.

Dahiler yüz yılda bir doğarmış. İyi ki Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahi bizim liderimiz olmuş. Dünyada birçok medeni ülkeden önce kadınlara verilen haklarla gerçek önder nasıl olunur örneğini gösteren atamıza bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunmak isterim.” açıklamasında bulundu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT