Spor Haber Girişi : 04 Mart 2023 19:49

YALOVASPOR KADIN FUTBOL TAKIMI'NDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

YALOVASPOR KADIN FUTBOL TAKIMI'NDAN MUHTEŞEM PERFORMANS 

 

 

4 Mart 2023 tarihinde Karamürsel Belediyespor ile Yalovaspor Kadın Futbol Takımı, Karamürsel ilçe stadında bir hazırlık müsabakası gerçekleştirdi. Karşılaşmada Yalovaspor Kadın Futbol Takımı olağanüstü bir performans göstererek ve Karamürsel Belediyespor deplasmanından 2-3 galibiyetle ayrıldı.

 

  

 

İMKANSIZI BAŞARDILAR 

  

Yalovaspor Kadın Futbol Takımı, sezon boyunca çıktığı ikinci hazırlık maçında Karamürsel Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Çekişmeli bir şekilde başlayan müsabakada oyun üstünlüğü Yalovaspor Kadın Futbol Takımı'nda olmasına rağmen, Karamürsel Belediyespor 2-0'lık skorla ilk yarıyı kapattı. 

 

 

İkinci yarıya yoğun bir enerji ile başlayan Yalovaspor Kadın Futbol Takımı, 11 numaralı formanın sahibi Şeymanur Özmen'in attığı gol ile müthiş bir geri dönüş yaptı. Maçın ikinci devresinde rakibine hiçbir şekilde fırsat vermeyen Yalovaspor Kadın Futbol Takımı, 8 numaralı formayı giyen Sude Çalık'ın attığı gol ile beraberliği sağladı. Heyecanlı bir şekilde ilerleyen karşılaşmanın son dakikalarına doğru 11 numaralı Şeymanur Özmen, rakip kaleye harika bir gol daha attı. Yalovaspor Kadın Futbol Takımı, 2-0 geride başladığı ikinci yarıda harika bir performans sergiledi ve 2-3'lük skorla öne geçerek müsabakadan galibiyetle ayrıldı.

 

  

“KAZANACAĞIMIZI BİLİYORDUK ZATEN” 

  

Yalovaspor Kadın Futbol Takımı'nın kaptanı Yasemin Cesur, Karamürsel Belediyespor ile yaptıkları karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. Cesur, "Çok iyiyim, takımımı tebrik ediyorum. Geriden geldik ama, kazandık. Kazanacağımızı biliyorduk zaten. İlk yarı takım olarak biraz heyecanlıydık. İkinci yarıdan önce antrenörümüz Fatma Başaran'ın direktifleri ile öne geçtik. Verilen emeklerin karşılığını vereceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

“BENİM ÇOCUKLUK HAYALİMDİ” 

 

Yalovaspor Kadın Futbol Takımı'nın antrenörü Fatma Başaran, takımının kazandığını galibiyetin ardından, "Çok emek verdik, çok çabaladık. Bu takım bir aylık bir süreç içerisinde maçlara hazırlandı. Kızlarımız zor şartlar altında bir araya gelebildi. Yalovaspor için bu bir ilk. Yalova'yı çok güzel temsil etmek istiyoruz. Takımımızın henüz ikinci maçı ve çok güzel bir geri dönüş aldım. İlk yarıyı 2-0 geride kapattık. Oyuncuların biraz moralleri düştü. Devre arasında güzel bir konuşma yaptık. Motivasyonları yükseldi ve ikinci yarıda önce beraberliği yakaladık, ardından 2-3 öne geçtik. Bu bizim için büyük bir sevinç. Umarım ligde de başarılarımızı sürdürürüz. Bir kadın futbol takımı yönetmek benim çocukluk hayalimdi. Kızlarla güzel bir takım olduk. Bu sene hayallerime kavuştum. Kadın takımıyla bir yola çıktık. Başkanımız Hakan Suiçmez'de bizleri her konuda destekliyor. Yalovaspor adı altında, Yalova iline yakışır bir takım olmak istiyoruz. Hedefimiz daha ileri gitmek. Diğer takımlarda birden fazla transfer varken, bizim kızlarımızın hepsi Yalova'nın çocuğu. Hepsinin hedefi ileriye gitmek. Ben de onlar için bir köprü olacağım. Onları ve Yalovaspor'u en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.” dedi. 

 

 

Haber: Furkan Karahasan 

Fotoğraf: Dilara Aygün