Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

“Yaşanabilir bir Yalova için doğru bir planlama ve uygulamadan vazgeçmemelisiniz”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir, İmar Kirliliği hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Kendir yaptığı yazılı açıklamada; “Uzun zamandır çeşitli platformlarda seslendirdiğimiz, ancak yaklaşan yerel seçim sürecinde daha da hoyratlaşan imar kirliliğinin sonuçları açısından, bizzat şehri yönetenler tarafından şehrimizin yaşanmaz bir hale dönüştürüldüğüne üzülerek şahit olmaktayız.
Kaçak yapılaşmaya göz yumulması, hem imar mevzuatı açısından suç teşkil etmektedir hem de kötü görüntülerin oluşmasına yol açmaktadır. Yaşanabilir ve güvenli bir şehir için belediyelerimizin tüm vatandaşlara eşit mesafede durması keyfiyet değil bir zorunluluktur.
Aynı zamanda, deprem gibi önemli bir doğa olayının tehdidi altında bulunan Yalova’mızda kısa bir şehir turu yaptığımızda; kaçak katların çıkıldığını, çatı katlarının katlara dâhil edilerek 2,5 katların 3 kat, 4,5 katların ise 5 kat olduğunu, zemin kat dükkânların büyütülerek neredeyse yollara kadar taştığını, site tipi yapılaşmalarda bloklar arası boşlukların kapatılarak ticarethanelerin açıldığını, park ve bahçelerde ise özellikle belediye eliyle yapılaşmaya izin verildiğini, sahil bölgelerinde işportacı boyutundaki ve neredeyse adım atılamayacak boyuta ulaşan yapıların oluşturulduğunu ve kira yükü altında ezilen, vergisini ödeyemeyen esnafa nazire yapar gibi gözlerinin içine sokulduğunu, yabancılara ait ( özellikle Arap kökenli insanların) iş yerlerinin belediye tarafından gerekli olan kontrollerin yapılmaması veya görmezden gelinmesi ve sayamadığımız pek çok hususta şehircilik açısından işin içinden çıkılmaz bir boyuta ulaştığını, üzülerek görmekteyiz!
Yukarıda bahsettiğimiz problemler, daha zemini oluşmadan engellenebilecek iken kangren olma yolunda ilerliyor. Buradaki esas önemli husus ise, 5 yıllığına seçilen şehrin belediye başkanlarının ise buna göz yummak zorunda kalmasıdır. Sayın başkanlar, seçimlerin yaklaşıyor olması işinizi doğru yapmanıza engel oluşturmamalıdır. Oy kaygısı sizleri düzenin esiri haline getirmemelidir. İster seçilin, ister seçilmeyin, yaşanabilir bir Yalova için doğru bir planlama ve uygulamadan vazgeçmemelisiniz! O zaman soruyorum siz sevgili yöneticiler, koltuk uğruna çocuklarımıza kötü miras bıraktığınızın farkında mısınız? Bu hususta sorumluluk alan tüm belediyelerimize parti gözetmeksizin destek olacağımızın da bilinmesini isteriz” dedi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT