Yerel Gündem Haber Girişi : 04 Ekim 2022 18:15

YAŞLI DOSTU ALTINOVA...

 

YAŞLI DOSTU ALTINOVA...

 

Yaşlılarımızı kökleri geçmişe, dalları geleceğe uzanan bir ulu çınara benzeten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yaşlıların hayattan kopmadan, yalnız kalmadan sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmeleri için tüm çalışmalar da onlara göre düzenlenmeler ve yaklaşımlar sergilediklerini söyledi.

 

Belediye ekiplerinin yanı sıra her fırsatta yaşlıları bizzat kendisi ziyaret ederek örnek bir yaklaşım sergileyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, eşi Yasemin Oral ile birlikte Yaşlılar Haftası’nda onları tek tek ziyaret ederek hediye dağıttı.

 

“Onların gölgesi, varlıları yeter”

 

 

Dünya edebiyatının usta yazarı Dostoyevski’nin “Giden dönmeyecekse, kalanların değerini bileceksin. Ölenle ölünmüyorsa eğer, kalanlarla yaşamaya devam edeceksin.” Sözlerini hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Oral, “Şeyh Edebali’nin ‘Ey oğul; ananı, atanı say, bereket büyüklerle beraberdir.’ nasihatini da aklımızdan çıkarmayalım. Onların gölgesi, varlıları yeter. Büyüklerimizin kıymetini bilelim. Onların bize kattığı manevi güzellikleri ve zenginlikleri çocuklarımızı mahrum bırakmayalım” dedi.

 

“Onların Yaşam kaliteleri önemli”

 

Başkan Dr. Metin Oral, bir şehrin gelişmişliğinin en büyük göstergesinin yaşlılar, çocuklar, kadınlar, engelliler ve hayvanların yaşam kalitesi olduğuna da dikkat çekerek, “Bizler hayata geçirdiğimiz tüm proje ve çalışmalarımızda bu anlayış ve yaklaşıma göre hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Yaşlılarımızın duası, gölgesi yeter bize”

 

 

Yaşlılara sahip çıkmak, saygı ve sevgi kusur etmemenin boyunlarının borcu olduğunu kaydeden Dr. Metin Oral, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşlılarımızın duası, gölgesi yeter bize. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Onlar olduğu için biz varız. Onlar, geçmişten geleceğe uzanan birer ulu çınar, evimizin bereketi, toplumun hazinesi.”