Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Foto Galeri

YBB, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı

Yalova Basın Birliği Başkanı Cem Mete Okur, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”

Mesajında demokrasinin temel taşlarından olan basının, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu kaydeden Yalova Basın Birliği Başkanı Okur, “Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en değerli meslek gruplarının başında gelmektedirler. Basın kuruluşlarında görev yapan gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak kamuoyuna yaptıkları doğru haberlerle birlikte toplumun haber alma özgürlüğü yolunda büyük ve önemli görevler icra etmektedirler.

Bizler de Yalova’da bu kutsal mesleğin temsilcileri olarak basın camiasının bir arada olması ve gazetecilik temasının tüm paydaşlarını bir araya getirme gayreti ile var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

“Basın mesleğini daha ileriye götürme gayreti gösteriyoruz”

Bu anlamda sektördeki sorunların çözümü ve basın mensuplarının hizmet etme kabiliyetlerini en sorunsuz şekilde yansıtmaları konusunda hummalı çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Başkan Okur, “YBB olarak gerek kamu kurum kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ile sürekli istişareler içerisinde olup, basın mesleğini daha ileriye götürme gayreti gösteriyoruz.

Yalova’da basın camiasının en güçlü temsiliyet sorumluluğunu üstlenen Yalova Basın Birliği olarak ulusal ve yerel medya temsilcilerimiz ile kol kola yürümeye ve çalışma yelpazemizi her geçen gün büyütmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Toplumsal hayatın gelişmesi, güçlenmesi, toplumun bilinçlenmesi, bilgilendirilmesi ve kamuoyu oluşturulmasına büyük katkı sağlayan, görevlerini ‘Basın Meslek İlkelerini esas alarak özveriyle yerine getiren meslektaşlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT