Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

YBB Başkanı Okur, “Meslektaşlarımızın hayatından endişe ediyoruz”

Yalova Basın Birliği Başkanı Cem Mete Okur yaptığı yazılı açıklama, Dünyanın gözünü kapattığı bölgede, insanların yaşadıkları zulmü belgelemede meslektaşlarının büyük bir rol üstlendiğini söyleyerek Filistin’de yaşanan saldırılar sonrası hayatını kaybedenler için baş sağlığı diledi.

Son 50 yıldır dünyanın gözleri önünde işgalci İsrail zulmü altında olan Filistinli Müslümanların, Mescid-i Aksa’yı, vatanlarını, topraklarını savunma mücadelesini gönülden desteklediklerini belirten Okur, hayatını kaybeden gazetecilerin ve şu an kayıp olduğu bildirilen meslektaşlarının sayısının her geçen gün artmasından endişe ettiğini ifade etti.

Başta hayatını kaybeden masum Filistin halkı olmak üzere görevleri başında saldırı sonucu hayatını kaybeden gazetecileri rahmetle andıklarını belirten Yalova Basın Birliği Başkanı Okur, “Filistin’de yaşanan gelişmeleri endişe ile takip ediyoruz.

Filistin’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana hava ve kara saldırılarını sürdüren işgalci İsrail, kanlı zulmünü sürdürüyor. Gazze’yi denizden de vuran işgalci İsrail, obüslerle de bölgeye saldırılarını sürdürüyor.

Bu saldırılar sonrası harabeye dönen Gazze’deki çok sayıda bölgeden dumanlar yükseliyor. Her geçen gün hayatını kaybeden masum sivillerin olduğu bölgede bugüne kadar 8 gazeteci arkadaşımız da hayatını kaybetti.

Kendilerinden haber alınamayan 2 meslektaşımızın da hayatından endişe ediyoruz. Görevlerini her şartta sürdüren, o bölgede yaşanan zulmü dünyaya duyurmaya çalışan meslektaşlarımızın yaşadığı bu tablo endişe verici.

Bölgede yaşanan gelişmelerin dünyaya ulaşmasında önemli rol oynayan meslektaşlarımızın görevlerini yaparken işgalci İsrail kuvvetlerinin baskısı ile karşı karşıya olduklarını biliyoruz. İsrail güçlerinin, üzerlerinde fotoğraf makinası ve kamerası olduğu, kocaman yazılarla press yazmasına rağmen hedef olarak gördüğü meslektaşlarımızın zor bir süreçte görev yaptıklarını görüyoruz.

Dünyanın gözünü kapattığı bölgedeki insanların yaşadıkları zulmü belgelemede meslektaşlarımızın rolü çok büyük. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Bugüne kadar işgalci İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Said et-Tavil, Muhammed Subh, Hişam en-Nevacihe, İbrahim Lafi, Muhammed Cerğun, Muhammed es-Salihi, Esad Şemlah ve Selame Mime isimli meslektaşlarımıza Allah’ta rahmet ailelerine başsağlığı dileyen Okur, bölge halkına yapılan katliamın bir an önce son bulmasını beklediklerini söyledi.

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT