• Yalova İmes
Spor Haber Girişi : 29 Nisan 2022 12:06

Yılan hikayesine döndü: Sarı kırmızlılarda seçim iptal!

Sarı kırmızılı takımın yarın yapılması planlanan seçimli genel kuruluna İstinaf Mahkemesi'nden çıkan tedbir kararı engel oldu. 10. Asliye Hukuk Mahkemesi geçtiğimiz günlerde verdiği kararla ihtiyati tedbiri kaldırmıştı.

İstinaf Mahkemesi, yarın yapılması planlanan Galatasaray'ın Seçimli Genel Kurulu'na tedbir kararı koydu. Galatasaray'da başkanlık seçimi yarın yapılmayacak.

 

SEÇİME ETKİSİ YOK"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve beraberindeki 9 yönetici, 26 Nisan'da idari ibrasızlığın kaldırılması için dava açmıştı. Elmas, "30 gün süremiz vardı. Seçime tedbir ya da iptaline yönelik bir başvurumuz yok. Sadece yönetimin üzerindeki ibrasızlık kararın kalkmasına yönelik bir başvuru. Seçime etkisi olacak bir talebimiz yok" açıklamasını yapmıştı.

 

YENİ SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANACAK

Seçimin iptal olmasının ardından yeni bir seçim takvimi açıklanacak. En erken 3 hafta sonra yeni seçim yapılabilecek. Mevcut Başkan Burak Elmas, yeniden yapılacak seçimde aday olabilecek.

"ORGANİZE KÖTÜLÜK"

Başkan adaylarından Metin Öztürk seçimin iptaliyle ilgili, "Bunun arkasında planlı organize bir kötülük var. Burak Elmas'ın da sözcüsü şaşırdı iptal olmasına. İptal olma durumunda hemen bugün karar alıp kulübün önünü açarız 28 Mayıs'ta seçim olur dediler. Galatasaray Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver'i aradım, kendisi de şaşkın. 'Seçim iptal olamaz' dedi" açıklamasını yaptı.