YTSO 4.MESLEK KOMİTESİ TÜKETİCİ HAKLARINI GÖRÜŞTÜ

 

YTSO 4.Meslek Komitesi Tüketici Haklarını görüştü.

 

Toptan ve Perakende satış yapan Oda üye firmalarımızdan oluşan 4.Meslek Komitesi gerçekleştirmiş olduğu toplantıda Tüketici Haklarını masaya yatırdı.

 

Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Demiryürek ile Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, Komite Başkanı Engin Aykul, Komite Başkan Yardımcısı Mehmet Eşsiz, Komite Üyeleri Tülay Güven, Ünal Yıldız, Cem Mete Okur ve Ahmet Gökhan Şençevik katıldı.

 

Toplantıda tüketici hakları, tüketici ve satıcıların sorun, öneri ve beklentileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Ticaret İl Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar ve tüketicilerin en çok karşılaştığı sorunlar hakkında bilgiler veren Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, “Tüketici sorunları hem ilimiz esnafını hem de tüketiciyi yakından ilgilendirmekte. Sorunların en aza indirilmesi Tüketici Hakem Heyeti’nin de çalışmalarını kolaylaştırılacaktır. Bu nedenle üyelerinizin Türk Ticaret Kanunu ve Tüketici Hakları konularında bilgilendirilmesi adına 2023 yılı içerisinde Tüketici Kanunu ve satıcı hakları ile ilgili geniş katılımlı bir toplantı yapılması uygun olacaktır” dedi.