Ulusal Gündem Haber Girişi : 16 Mart 2023 16:52

YUNANİSTAN’DA GENEL GREV: BİNLERCE KİŞİ SOKAĞA ÇIKTI, UÇUŞLAR İPTAL

Yunanistan’da 57 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının ardında protestolar sürüyor. Ülkenin en büyük iki işçi sendikası tarafından duyurulan 24 saatlik genel grev çağrısına binlerce kişi katıldı. Yunanistan'a giden ve ülkeden sefer yapan birçok uçuş iptal edildi, hava trafik kontrol görevlileri de greve dahil oldu. AFP tarafından servis edilen görüntülerde ise başkent Atina’da bulunan Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ nda terminallerin boş olduğu görüldü. 

 

 

Gemi seferleri durdu, uçuşlar iptal edildi, kamu kurumları ve okullar kapalı kaldı… Komşu Yunanistan’da Tempi bölgesinde meydana gelen tren kazasına tepkiler devam ediyor. 

 

 

Onlarca kişinin ölümüne neden facia nedeniyle tepkiler dinmek bilmiyor. Sendikaların 24 saatlik genel grev çağrısı sonrası on binler sokağa indi. Grev kararı kapsamında ülkede pek çok hizmet sekteye uğradı. Hastaneler acil hasta dışında kimseyi kabul etmezken pek çok uçuş yapılamadı. Hürriyet'te yer alan habere göre Yunan adalarına giden feribotlar da grev nedeniyle sefer yapmadı. 

 

 

Haber Paula Papureanu