Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Foto Galeri

ZİMMET SUÇUNDAN AKLANDIK, HARAM YEMEDİĞİMİZ KANITLANDI!

Yalova Belediyesi’ne ilişkin yürütülen dava sonuçlanırken eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç, üzerine atılan zimmet ve evrakta sahtecilik suçlarından beraat etti..

Halit Güleç, 4 yıl sonra olsa da adaletin tecelli ettiğini ve suçsuz olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

Haksız yere 19 ay ailesinden uzak cezaevinde kaldığını vurgulayan Güleç, “Bu siyasi operasyonu tertipleyenler belediyenin parasını yediler. Algı operasyonu da bizzat yüce adalet tarafından çökertildi” dedi.

38 sanığın yer aldığı 2020 yılında başlatılan Yalova Belediyesi davası sona erdi. Eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç zimmet ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından beraat etti. Güleç’e irtikap suçunda 4 yıl 2 ay, görevi ihmal suçundan da 2 yıl 1 ay ceza verildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Halit Güleç, şunları dile getirdi:

“2020 yılında yapılan siyasi bir operasyon sonrasında görevlerimizden uzaklaştırıldık. Haksız yere 19 ay ailemden uzak cezaevinde kaldım. İlk gün ne dediysem bugünde aynı şeyi söylüyorum alnım ak başım dik. 4 yıla yakın bir zaman geçti. Bize bu siyasi operasyonu yapanlar bize zimmetle, hırsızlıkla suçladı. Ama yüce adalet dedi ki belediyenin çalınan tek kuruşunun dahi Halit Güleç’le bir ilgisi yok. Düzenlenen hiçbir evrakla alakamızın olmadığı da açığa çıktı. Adalete hep güveniyorum dedim. Adalet geçte olsa bugün tecelli etti ve aklandık.

3 bilirkişi raporunda da yer almasına rağmen, belediyenin her 6 ayda bir müfettişlerce denetlendiğini ve bunun tespit edilemediğini belirtmemize rağmen zimmeti önleyemediğimiz için ihmalden 2 yıl 1 ay ceza aldık. Gerçek suçlu olduğu ispatlanan kişinin bizi de söylemleriyle bu işin içine çekmek için söylediği bir söz nedeniyle irtikap yaptığımız düşünülerek 4 yıl 2 ay cezaya çarptırıldık. 4 yılın sonunda bu tarz şeylerin olmasını zaten bekliyorduk. Önümüzde istinaf mahkemesi süreci var. Bu süreçten de alnımızın akıyla çıkarak tüm suçlardan beraat edeceğime inancım tam. Çünkü ben çiğ yemedim. Yalova halkı bize inandı güvendi. 2014 ve 2019 yıllarından oylarıyla görev verdi. Onlara her zaman layık olmaya çalıştık. Yalova halkı Halit Güleç’in böyle bir suçun içinde olduğuna zaten ihtimal vermedi. Ben bu süreçte bize inanan güvenen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için çıktığım yolda artık daha da emin adımlarla ilerleyeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Yargıda adalet tecelli etti. Şimdi 31 Mart’ta sandıkta adalet tecelli edecek ve Yalova halkı siyasi rantçılara gereken cevabı verecek.”  

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT